В Університеті культури відбулась зустріч з режисером, сценаристом, актором театру і кіно Ахтемом Сеїтаблаєвим

«Сьогодні в Університеті культури відомий режисер, сценарист, актор театру і кіно, лауреат театральної премії «Київська пектораль», заслужений артист АР Крим, учасник відомого телевізійного шоу «Танці з зірками» – Ахтем Сеїтаблаєв», – представив гостя Михайло Поплавський.

Успішний режисер розповів про особливості сучасного українського кінематографу на прикладі власних фільмів, що вже встигли завоювати світ.

Один із них – «Хайтарма», в якому відтворено трагедію кримсько-татарського народу. У травні 1944 року, після звільнення радянськими військами Криму, льотчик Аметхан Султан, двічі герой Радянського Союзу, їде додому у відпустку, де на нього чекають погані новини – радянська влада почала депортацію його побратимів з їхньої рідної землі.

Кінострічка заснована на реальних подіях. До того ж, режисер розказав студентам, що майже всі 1 500 героїв масових сцен, які знімались у цьому фільмі – це люди, котрі на той час, будучи дітьми, потрапили під репресії та відчули на собі весь біль кримськотатарського народу.

«Дуже багато акторів з’їхалися з різних куточків світу, щоб знятись у цьому фільмі, тому я та моя команда відчували на собі велику відповідальність.  Адже нам випала надзвичайна можливість зняти перший художній фільм про історію кримських татар. Ми хотіли створити таку кінострічку,  за яку б не було соромно перед  моїм народом»,–зауважив гість.

Окрім того, що Ахтем Сеїтаблаєв був режисером фільму, він ще й виконав головну роль: зіграв національного героя Аметхана Султана.

Актор акцентував увагу молоді на тому, що ця картина була призначена не тільки для дорослих, але й для дітей.

«Ми навмисне не знімали жорстоких сцен, аби діти змогли подивитися кінострічку. І моя мрія збулася: Міністр освіти України Лілія Гриневич сказала, що цей фільм увійде до шкільної освітньої програми»,– зауважив режисер.

Ахтем Сеїтаблаєв показав студентам трилер до фільму «Чужа молитва», який демонструє драматичну історію врятування єврейських дітей кримською татаркою під час Другої світової війни.

«Ідея фільму полягає в тому, що молитва за спасіння сказана будь-якою мовою, представником будь-якої конфесії обов’язково дійде до Всевишнього»,– поділився своєю думкою актор.

Трейлер вразив студентів із перших хвилин, адже насичений надзвичайними емоційно-драматичними моментами. Саме цей аспект і вплинув на те, що стрічка не зібрала багато переглядів.

«Із самого початку ми знали, що цей фільм не для масштабних показів у кінотеатрах. Але моя команда завжди притримується однієї концепції: ми знімаємо те, про що не можемо мовчати»,– підкреслив Ахтем.

До того ж, успішний сценарист відкрив молоді таємницю: спочатку фільм мав назву «Її серце», але коли його змонтували, вирішили змінити на «Чужа молитва».

Ще однією кінострічкою, котру обговорили на зустрічі, була «Кіборги». Презентація кінофільму відбудеться тільки 7 грудня, проте студентство вже дізналося багато цікавих нюансів.

Сам режисер прокоментував «Кіборгів» так: «Це кіно не про війну, а про світ, який зароджується під час жорстокої боротьби. Я вважаю, що зараз найвдаліший час для презентації, тому що на сьогоднішній день ми з вами є свідками створення нової політично свідомої нації українців».

Молодь мала можливість поставити лауреату театральної премії «Київська пектораль» питання. Студентка-акторка Кафедри сценічного мистецтва поцікавилась, як гість справляється з таким насиченим графіком роботи.

«У творчої людини буває тільки два стани: коли вона нікому не потрібна та коли потрібна одразу всім. Особисто я відчуваю повноту життя, коли занурююся одночасно в декілька проектів»,– відповів учасник телевізійного шоу «Танці з зірками».

Насамкінець гість звернувся до студентів із такими словами: «Я переконаний, що саме ви станете тими, хто будуватиме нову країну. Ви – молоде покоління, яким через декілька років будуть обов’язково пишатися».

Організатор зустрічі завідувач Кафедри сценічного мистецтва Марина Татаренко на знак вдячності від себе та студентської молоді вручила Ахтему Сеїтаблаєву букет квітів, а Михайло Поплавський запропонував зірці кінематографу в наступному році набрати курс молодих талантів в Університеті культури, на що режисер погодився.